Terapia online

Problem z nałogami dotyka ludzi z różnych grup wiekowych i społecznych. Dla osób podejrzewających u siebie chorobę alkoholową lub uzależnienie od innych substancji psychoaktywnych jest dostępna terapia w sieci, prowadzona online przez psychoterapeutów z kliniki Vita Libera. Takie rozwiązanie cieszy się rosnącą popularnością, ponieważ mogą z niego korzystać osoby mieszkające z dala od dużych miast, zmagające się z ograniczoną mobilnością czy fobiami społecznymi, które utrudniają im wyjście z domu. 

Prowadzona przez naszych specjalistów terapia alkoholowa online jest dostosowana indywidualnie do każdego pacjenta. Korzystamy z metod leczenia uzależnień opartych na badaniach naukowych. Spotkania odbywają się w sieci i nie trzeba się do nich specjalnie przygotować, należy mieć tylko dostęp do stabilnego połączenia internetowego.

Konsultacje przez internet

Nasza klinika odwykowa proponuje leczenie UZALEŻNIENIA OD alkoholu, narkomanii i innych uzaleznień wykorzystując także formę terapii psychologicznej online w nurcie integracyjnym. Spotkania z psychoterapeutą odbywają się przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu i umawiania się na wizytę w gabinecie. Wystarczy mieć komputer, tablet lub smartfon z dostępem do sieci. Celem leczenia jest wykształcenie zachowań zmniejszających ryzyko ponownego sięgnięcia po substancję psychoaktywną lub powrotu do ryzykownych zachowań. Zarówno indywidualna, jak i grupowa terapia uzależnień online w ostatnim czasie zyskała na popularności ze względu na możliwość przystąpienia do niej bez względu na miejsce pobytu.

Uzależnienia – pomoc psychologiczna online

Jedną z konsekwencji regularnego przyjmowania substancji psychoaktywnej lub wykonywania określonej czynności, jest uzależnienie. Prowadzi ono do szeregu problemów natury zdrowotnej, społecznej czy ekonomicznej. Nie każda osoba uzależniona zdaje sobie sprawę ze swojego stanu oraz z tego, że może potrzebować specjalistycznej pomocy. Wprowadzenie zmian w swoim życiu jest procesem, wymagającym od chorego zaangażowania oraz chęci podjęcia leczenia.

Psychologiczna terapia uzależnień online przyczynia się do tego, że leczenie uzależnienia i innych destrukcyjnych nałogów jest bardziej dostępne. Sesje odbywają się przez internet i są propozycją dla tych osób, które z różnych powodów nie mogą osobiście pojawić się w gabinecie. Taka forma psychoterapii opiera się na takich samych działaniach jak spotkania na żywo.

W naszej klinice odwykowej prowadzimy indywidualne i grupowe terapie psychologiczne online, które są przeznaczone dla osób uzależnionych od:

 • substancji psychoaktywnych (alkohol, narkotyki, dopalacze)
 • ryzykownych zachowań (hazard, granie w gry komputerowe, pornografii itp.).

W jaki sposób przebiega terapia online?

Wiele osób zastanawia się, jak wygląda indywidualna lub grupowa terapia psychologiczna online oraz w jaki sposób przebiega. Terapeuta uzależnień komunikuje się z pacjentem za pośrednictwem sieci. Sesje odbywają się zazwyczaj raz lub dwa razy w tygodniu według ściśle określonego planu. W trakcie spotkań osoba uzależniona uczy się, jak radzić sobie ze stresem i emocjami bez konieczności sięgania po substancję psychoaktywną lub uciekania w ryzykowne zachowania. Psycholog, terapeuta uzależnień motywuje ją do radzenia z nałogiem w atmosferze szacunku i zrozumienia. Ponadto leczenie alkoholizmu online może pomóc w wypracowaniu nowych nawyków, które pozwolą pacjentowi na prowadzenie satysfakcjonującego życia w trzeźwości.

Terapie uzależnień online – kto może z nich skorzystać?

Zapraszamy osoby, które w związku z sytuacją:

 • epidemii,
 • trudności w zgłoszeniu się osobistym,
 • potrzebie anonimowości,
 • zamieszkania poza granicami Polski,
 • do skorzystania z sesji psychoterapeutycznych, konsultacji on-line.

Dla kogo przeznaczona jest terapia on-line?

 • dla osób poszukujących terapii indywidualnej i grupowej,
 • doświadczających:
  • uzależnienia,
  • zaniepokojenia swoimi kontaktami z używkami,
  • narastającą ilością zachowań kompulsywnych,
  • zaburzeń nastroju: depresja, zaburzenie dwubiegunowe afektywne, okresowego obniżenia nastroju.
  • zaburzeń lękowych: napady paniki, lęk przed wystąpieniami publicznymi, nerwice natręctw, fobie, zaburzeń związanych ze stresem
  • zaburzeń odżywiania (bulimia, anoreksja),
  • zaburzeń snu,
  • zaburzeń osobowości,
  • trudności w relacjach z ludźmi,
  • doświadczających trudności w codziennym życiu.

Leczenie alkoholizmu online

Uzależnienie jest często występującym zaburzeniem zachowania. Terapia online prowadzona przez terapeutę uzależnień ma na celu uświadomienie pacjentowi, że nałóg ma destrukcyjny wpływ zarówno na niego, jak i na jego otoczenie. Odpowiednio wcześnie podjęte działania terapeutyczne dają szansę na powrót do normalnego funkcjonowania. W tym celu najczęściej stosowana jest psychoterapia poznawczo behawioralna, która jest powszechnie wykorzystywana do nauki radzenia sobie z nałogiem oraz modyfikowania wyuczonych wzorców zachowań u pacjentów. Terapia online jest procesem terapeutycznym. Umiejętnie przeprowadzona może pomóc pacjentowi w odzyskaniu kontroli nad własnym życiem bez konieczności powtarzania zachowań nałogowych.

Terapia dla osób z syndromem współuzależnienia przez internet

Z psychoterapii poznawczo- behawioralnej przez internet mogą skorzystać nie tylko osoby uzależnione od alkoholu, narkotyków czy hazardu. Z coraz większym zainteresowaniem spotyka się terapia indywidualna i grupowa dla osób z syndromem współuzależnienia online. Jest ona skierowana do wszystkich, którzy zmagają się z syndromem nieprawidłowego dostosowania się do trudnej sytuacji stresującej i chcą poprawić jakość swojego życia. W trakcie spotkań terapeuta uzależnień, psycholog pomaga zmienić sposób myślenia o sobie, uczy stawiania granic, a także zaspokajania własnych potrzeb. Pokazuje też, jak postępować wobec osoby uzależnionej, by odzyskać wiarę we własne możliwości i zwiększyć komfort funkcjonowania. Psycholodzy zgodnie twierdzą, że takie działania mogą sprawić, że leczenie uzależnienia stanie się mniejszym wyzwaniem i pozwoli zwiększyć jakość życia całej rodziny.

Terapia DDA online

W ramach usługi grupowa i/lub indywidualna terapia online proponujemy także psychoterapię DDA, która jest przeznaczona dla osób cierpiących z powodu tak zwanego syndromu Dorosłych Dzieci Alkoholików. Młodzi ludzie wychowujący się w rodzinach dotkniętych problemem uzależnienia bardzo często zmagają się z niskim poczuciem własnej wartości, są nieufni i podejrzliwi. Nierzadko mają także trudności w nawiązywaniu relacji interpersonalnych, a nawet izolują się od świata. Psychoterapia DDA online coraz częściej jest stosowana u pacjentów, aby pomóc im uporać się z traumatycznymi doświadczeniami z przeszłości. Psychoterapia poznawczo behawioralna może być też punktem wyjścia do uporządkowania i przewartościowania własnego życia.

Jakie korzyści płyną z terapii psychoterapeutycznej online?

Dzięki rozwojowi technologii terapia uzaleznień, DDA, par, czy dla współuzależnionych może odbywać się online, z dowolnego miejsca na ziemi. Takie rozwiązanie pozwala brać udział w spotkaniach wirtualnie, a terapeuta dostosowuje program do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Najważniejsze korzyści pozamedyczne, jakie można osiągnąć, decydując się na spotkania online to m.in.:

 • oszczędność pieniędzy na dojazdy,
 • większa elastyczność co do terminów spotkań,
 • możliwość podjęcia leczenia przez osoby z niepełnosprawnością, które nie mogą wyjść z domu,
 • gwarancja pełnej poufności i bezpieczeństwa.

Ile trwa terapia uzależnień online?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Terapia uzależnień online, czy to uzależnień, par, DDA, czy dla współuzależnionych, może trwać tak długo, ile będzie jej potrzebować dana osoba. Cele terapeutyczne ustala pacjent z terapeutą prowadzącym i na każdym etapie weryfikują stopień ich realizacji. Wzrost jakości życia, jak również osiągnięcie celów terapeutycznych, wpływa na decyzję o zakończeniu procesu terapeutycznego.

Terapia alkoholowa w sieci (online) dla pacjentów z całego kraju

Vita Liberia to prywatna klinika odwykowa z siedzibą w Warszawie, która przyjmuje pacjentów pragnących zwiększyć swoje szanse na wygranie z nałogiem. Dla osób mieszkających w innych częściach kraju przygotowaliśmy specjalną ofertę, w której zakres wchodzi terapia uzależnień online. Jest to opcja pozwalająca przekonać się, czy leczenie choroby alkoholowej pod okiem psychoterapeuty jest dla Ciebie odpowiednie. Po pierwszej sesji możesz skorzystać też z naszych usług stacjonarnie lub kontynuować spotkania za pośrednictwem sieci. 

W ciągu minionych kilku lat terapia online stała się popularna wśród kobiet i mężczyzn zmagających się z uzależnieniami, a także innymi zaburzeniami. Jej duża dostępność i elastyczność w połączeniu z konkurencyjnymi cenami sprawiła, że pacjenci z chorobą alkoholową zaczęli sięgać po niezbędną im pomoc niezależnie od miejsca zamieszkania. Spotkania prowadzone są w sieci z psychoterapeutami, którzy na co dzień zdobywają doświadczenie w pracy z pensjonariuszami naszej stacjonarnej kliniki odwykowej.

Terapia online w Vita Libera

Jeśli blokuje Cię wewnętrzny wstyd lub z różnych powodów nie możesz swobodnie się przemieszczać, możesz przemyśleć udział w terapii uzależnień online organizowanej przez klinikę Vita Libera. Jeżeli nie jesteś do końca przekonany do takiej formy kontaktu, dobrym rozwiązaniem może okazać się wstępna konsultacja przez internet. W trakcie spotkania terapeuta udziela wsparcia i motywuje do dalszych działań. Przygotuje z pacjentem indywidualny plan terapeutyczny, według którego będą odbywać się kolejne sesje. W ramach usługi online dostępna jest terapia uzaleznień, par, DDA, a także dla osób współuzależnionych.

Może Cię też zainteresować: