Kadra ośrodka Vita Libera

Monika Grzyb
Monika GrzybProkurent - Koordynator ośrodka, pielęgniarka
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego kierunek
pielęgniarstwo, licencjat. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Humanistyczno – Przyrodniczym im.Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od  2018 Specjalistka pielęgniarstwa psychiatrycznego.
Poszerzając swoją wiedzę ukończyła szkolenie i kursy specjalistyczne w zakresie:
– przetaczania krwi i jej składników,
– leczenia bólu
– wdrażania  programu szpitalnej profilaktyki antybiotykowej,
– samokontroli w praktyce – cukrzyca w codziennej praktyce pielęgniarskiej,
– przeciwdziałania ekspozycjom zawodowym pielęgniarek,
– kurs specjalistyczny w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej i szczepień ochronnych
– kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki.

Zdobywała swoje umiejętności w dziedzinie pielęgniarstwa na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Od 2012 r pracuje z osobami uzależnionymi, w tym na oddziałach detoksykacyjnych i w prywatnych ośrodkach leczenia uzależnień.

Jej pasją są psy, szczególnie owczarki niemieckie interesują ją aktualne problemy świata, działalność organizacji pozarządowych i oczywiście problemy współczesnej medycyny. Jej ogromną zaletą jest komunikatywność i poczucie humoru.

Agnieszka Dyrda-Jaworska
Agnieszka Dyrda-JaworskaPielęgniarka, psycholog
Ukończyła psychologię na SWPS w Warszawie, a następnie pielęgniarstwo w Radomskiej Szkole Wyższej. Obecnie w takcie szkolenia – Specjalista Terapii Uzależnień w Szkole Specjalistów Psychoterapii i Instruktorów Terapii Uzależnień CARE Brok.
Jako pielęgniarka pracowała na oddziałach: internistycznym w Specjalistycznym Szpitalu Międzyleskim w Warszawie, internistycznym, kardiochirurgii, kardiologii inwazyjnej i onkologicznym w Szpitalu MSWiA w Warszawie oraz na Oddziale Detoksykacji Alkoholowej w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. dr Józefa Bednarza w Świeciu oraz w prywatnych ośrodkach uzależnień.
Ukończyła szkolenia z zakresu:
• Uprawnienia do przetaczania krwi
• Ordynowanie leków i wypisywanie recept
• Resuscytacja krążeniowo – oddechowa
• Wykonanie i interpretacja zapisu EKG u dorosłych
• Metody kontaktu z pacjentem, interwencji w stanach nagłych.
Obecnie w trakcie specjalizacji z pielęgniarstwa psychiatrycznego.
Niezmiennie wierzy w możliwość wyjścia z uzależnienia przez każdego trafiającego do ośrodka pacjenta.


Monika Kleczaj
Monika KleczajPielęgniarka
Ukończyła studia licencjackie na wydziale Nauk o Zdrowiu i KulturyFizycznej na Uniwesytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu. Doświadczenie zawodowe zdobywała na Oddziale Klinicznym Neurochirurgii w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Od 2018 roku pracuje także z osobami uzależnionymi. Nadal się kształci i poszerza swoją wiedzę pielęgniarską.Jej największą pasją jest muzyka, interesuje się także bieżącą sytuacją społeczną i polityczną naszego kraju, a każdą wolną chwilę spędza na podróżowaniu.


Sebastian Nowakowski
Sebastian NowakowskiTerapeuta
Psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień

Od wielu lat pracuje jako specjalista psychoterapii uzależnień prowadząc terapię grupową i indywidualną dla osób uzależnionych , współuzależnionych i z syndromem DDA.
biorę udział w konferencjach i szkoleniach zawodowych. Swoją pracę stale monitoruje z superwizorem.
Ukończył Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej i uzyskał tytuł magistra społecznej psychologii klinicznej W 2010 r uzyskał Certyfikat Specjalisty Psychoterapii Uzależnień nr 834

Szkolenia i kursy:
-Platforma szkoleniowa Epsyche.pl 2017 cykl warsztatowy z zakresu terapii schematu przygotowujący do certyfikatu Szkoła Psychoterapii Centrum CBT EDU. Obecnie jest w trakcie przygotowywania się do uzyskania certyfikatu
-Szkolenie w diagnozie klinicznej DSM-IV-TR
-Stowarzyszenie Monar Zarząd Główny, Łowicz 2007 szkolenie: „Zaburzenia współwystępujące w uzależnieniach”
-Polsko-Niemiecki Instytut Terapii Uzależnień „Błękitny Krzyż”, Warszawa 2006 – 2008 szkolenie z zakresu nowoczesnych metod diagnozy i terapii uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia
-„Specyficzni pacjenci programów terapii uzależnień.” Instytut Psychologii Zdrowia, Polskie Towarzystwo Psychologiczne,
Warszawa 2005 Studium Pomocy Psychologicznej

Wiktoria Kozłowska
Wiktoria KozłowskaTerapeuta
Ukończyła psychologię pierwszego stopnia na Roehampton University w Londynie, tam również zdobywała swoje pierwsze doświadczenie w pracy z klientami, prowadząc interwencje kryzysowe w polskim ośrodku pomocy. Obecnie jest tuż przed zakończeniem psychologii klinicznej drugiego stopnia w języku angielskim na Uniwersytecie SWPS. Prowadzi badania naukowe z zakresu traumy oraz współuzależnienia. W tym roku ukończyła certyfikat Trenera Umiejętności Społecznych.
W czasie wolnym doszkala się z zakresu psychologii oraz psychoterapii, prowadzi badania naukowe. Hobbistycznie pływa, ćwiczy jogę i bardzo lubi podróżować.
Jerzy Bazyluk
Jerzy BazylukLekarz
Ukończył wydział lekarski Warszawskiej Akademii Medycznej w 1996 roku.
Zrobił specjalizację w zakresie chorób wewnętrznych.
Przez kilka lat pracował na oddziale kardiologi. Ukończył również podyplomową szkołę medycyny estetycznej w SLDE w Warszawie.

Od 19 lat zajmuje się pacjentami uzależnionymi od środków psychoaktywnych.
Cechuje go ogromna wiedza w tym zakresie.
Jest lekarzem empatycznym, bardzo dyskretnym oraz indywidualnie podchodzącym do każdego pacjenta. Ma otwarty umysł i misję pomocy osobom uzależnionym.

Lubi czytać, żeglować, nurkować. Jest nieugiętym weganem i pysznie gotuje wegańskie potrawy. W wolnym czasie ćwiczy jogę.

Grażyna Żarnowiecka
Grażyna ŻarnowieckaLekarz
Jest absolwentką Akademii Medycznej w Warszawie II wydziału lekarskiego (obecnie WUM), ze specjalizacją II st. z psychiatrii. W zawodzie pracuje od ponad 26 lat. Doświadczenie kliniczne zdobywała w szpitalach akademickich ( Sz. Nowowiejski, IpiN, II Klinica Psychiatrii Sz. Bródnowski). Pracowała na kierowniczych stanowiskach m.in. w Centrum Odwykowym prowadząc oddział detoksykacyjny dla kobiet, w II Klinice Psychiatrycznej w Sz. Bródnowskim w oddz. zab. afektywnych, Pododdziale Leczenia Alkoholowych Zespołów Abstynencyjnych. Od wielu lat jest związana ze Szpitalem MSWiA w Otwocku, gdzie pełni funkcję kierownika Oddziału Leczenia Zaburzeń Nerwicowych oraz zastępcy dyrektora do spraw medycznych. Współpracowała z Monarem, wiele lat pracowała w Poradni Uzależnień przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie. Jest dyplomowaną psychoterapeutką behawioralno-poznawczą, w swojej pracy zawodowej zajmuje się diagnostyką i leczeniem osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych, dorosłych z zaburzeniami afektywnymi, lękowymi i psychotycznymi, szeroko pojętą traumą. Wykorzystuje metody farmakologiczne i psychoterapeutyczne.


Agnieszka KuryłowiczPielęgniarka
Jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ukończyła specjalizację w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego oraz pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii w Wojskowym Instytucie Medycznym. W zawodzie pracuje od ponad 10 lat. W tym czasie pracowała w poradni POZ, a także w Oddziale Toksykologii Szpitala Praskiego, Oddziale Psychiatrii dla dzieci, bloku operacyjnym (sala pooperacyjna), w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (szpital dziecięcy).

Dorota Matyszkowicz
Dorota MatyszkowiczPielęgniarka
absolwentka pielęgniarstwa AHE w Warszawie, a także studiów podyplomowych Uniwersytetu SWPS na kierunkach Negocjacje i Mediacje oraz Psychologia Kryzysu i Interwencji Kryzysowej.
Od stycznia 2021 studentka Akademii Zdrowia Seksualnego.
W toku pracy zawodowej uzyskała dyplomy ukończenia kursów: specjalistycznego z Opieki paliatywnej oraz kwalifikacyjnego z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii.
Prywatnie miłośniczka wypraw leśnych, właścicielka kilku psów i kotów.Aleksandra Kling
Aleksandra KlingTerapeuta
Jest psychologiem, terapeutą EMDR w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo behawioralnym z dialogiem motywującym i 3 falą CBT. Ukończyła studium “Depresja w okresie okołoporodowym – praca terapeutyczna z kobietą i jej rodziną”.
Kierowała ośrodkiem dla samotnych matek i ich dzieci. Prowadzi terapię osób dorosłych w nurcie poznawczo behawioralnym, wykorzystując elementy dialogu motywującego oraz techniki 3 fali CBT .
Doświadczenie zdobywała m. in. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej oraz podczas stażu w Klinice Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii.
Swoją prace regularnie poddaje superwizji.
Tomasz Wąsowski
Tomasz Wąsowski Fizjoterapeuta, trener personalny
Fizjoterapeuta i trener personalny z ponad 10 letnim doświadczeniem. Jego praca to skuteczne przywracanie utraconych funkcji układowi ruchu. Wykonuje również terapię dysfunkcji i bólów kręgosłupa oraz stawów, masaże lecznicze, sportowe i relaksacyjne, które świetnie wpływają na ogólne samopoczucie usuwając napięcia, nie tylko te pochodzące z ciała.
Oferuje: – diagnostykę polegająca na znalezieniu źródła i przyczyny problemu, oraz skuteczne metody terapii doprowadzające do pełnej sprawności.
Terapia ta jest dostosowana do potrzeb pacjenta a to wszystko w przyjaznej atmosferze która sprzyja nawiązaniu dobrego kontaktu i zwiększa skuteczność leczenia :)